Kocioł na pellet
Kotły pelletowe – nowoczesne rozwiązania ogrzewania dla Twojego domu
Kotły pelletowe należą do rodzajów centralnego ogrzewania. Ich nazwa pochodzi o pelletu drzewnego, czyli głównego surowca wykorzystywanego w ocieplaniu. Są to niewielkie, walcowane granulki, wytworzone ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem drewnianych odpadów m.in.: trocin czy wiór. W ich produkcji nie stosuje się środków chemicznych czy klejów.
Z uwagi na dostępność surowca do produkcji pelletu, kotły pelletowe są obecnie wiodącym źródłem ogrzewania na polskim rynku.
Jak działają kotły pelletowe? Przewodnik po efektywnym ogrzewaniu
Kotły pelletowe idealne sprawdzają się w każdych warunkach. Ich prosta obsługa i skuteczne działanie sprawiają, że są odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy. Z czego składa się system grzewczy? Standardowymi elementami budowy kotłów jest zbiornik na pellet (wbudowany lub podłączony), w którym przechowywane są granulaty. Pellet jest transportowany do komory spalania, w której pod wpływem spalania generuje gorące powietrze lub gaz. Następnie energia kumuluje się w wymiennikach ciepła, które kontrolują bojlerów z wodą. Jeśli nie wiesz, jak podłączyć kocioł na pellet, najlepiej skonsultować się z profesjonalistą, aby uniknąć problemów.
Kotły pelletowe to zaawansowana technologia do ogrzewania, która zmienia zasady gry w Twoim gospodarstwie. Urządzenia grzewcze mogą być w pełni zautomatyzowane. Cały proces kontrolowany jest przez sterowniki pieca. System samodzielnie się rozpala, ustawia odpowiednie tryby pracy, jak i utrzymuje stałą temperaturę według preferencji użytkownika. Jest to funkcjonalność, która ogranicza pracę ręczną do minimum.
Dotacja
do 20 400 zł
Kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie.
Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie przyszłości – zalety kotłów pelletowych
Kotły pelletowe to doskonałe rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb. Idealnie nadają się do ocieplania zarówno domów prywatnych, jak i budynków komercyjnych oraz przemysłowych, ponieważ skutecznie i szybko dostarczają niezbędnej temperatury do pomieszczeń. Dlaczego warto zainwestować w kotły pelletowe?
- Efektywność – kotły pelletowe generują wysokie zasoby energetyczne. Charakteryzują się wysoką sprawnością, która przekłada się na obniżenia kosztów eksploatowania i skuteczne ogrzewanie. Jest to szczególnie widoczne w porównaniu z działaniem tradycyjnych kotłów na paliwa stałe. Aby odpowiednio dobrać kocioł na pellet, należy zastanowić się, jaka moc będzie optymalna dla Twojego domu.
- Ekologia – kotły na pellet są szczególnie cenione za wykorzystywane w nich odnawialne surowce, które są mniej szkodliwe dla środowiska i zdrowia użytkowników.
- Normy – technologia grzewcza spełnia rygorystyczne normy emisji, co dodatkowo pozwala pozyskać dotację na ich zakup.
Wieloletnia gwarancja systemu grzewczego
Kotły pelletowe mają wieloletnią gwarancję działania. Na ich żywotność wpływa również systematyczne serwisowanie – tego rodzaju piece mogą służyć długie lata.
Aby przedłużyć żywotność i sprawność pieca, warto przeprowadzać regularne konserwacje i kontrolę systemu grzewczego. Jest to jednak prosty proces, który polega na sprawdzeniu działania lub wyczyszczeniu elementów. Oto kilka wskazówek serwisu kotłów:
- uzupełnianie pelletu w zbiornikach – piec nie może być pusty;
- kontrola stanu płomieni;
- regulacja ilości paliwa względem nadmuchu powietrza
- czyszczenie rusztu palnika oraz ścian wewnętrznego kotła;
- usuwanie popiołu.
Kotły pelletowe to technologia, która w mgnieniu oka zmieni Twoje spojrzenia na efektywne ogrzewanie. Piec sprawnie wytwarza nakłady ciepła, zachowując przy tym ekologiczny i nowoczesny potencjał. Zainspiruj się wygodą i sprawdź naszą ofertę kotłów.
Zapytaj o ofertę
Nasze przykładowe realizacje
Zbiorniki na wodę deszczową Andrychów, Zbiorniki na wodę deszczową Bielsko-Biała, Zbiorniki na wodę deszczową Brenna, Zbiorniki na wodę deszczową Cieszyn, Zbiorniki na wodę deszczową Czechowice-Dziedzice, Zbiorniki na wodę deszczową Kalwaria Zebrzydowska, Zbiorniki na wodę deszczową Maków Podhalański, Zbiorniki na wodę deszczową Skoczów, Zbiorniki na wodę deszczową Strumień, Zbiorniki na wodę deszczową Sucha Beskidzka, Zbiorniki na wodę deszczową Szczyrk, Zbiorniki na wodę deszczową Ustroń, Zbiorniki na wodę deszczową Wadowice, Zbiorniki na wodę deszczową Wilamowice, Zbiorniki na wodę deszczową Wisła, Zbiorniki na wodę deszczową Żywiec.